W dziale PRAWO, w formie wyszukiwarki, zamieszczone są odnośniki do przepisów prawa związanych z wykonywaniem zawodu architekta w następujących formach:

  • Aktów prawnych udostępnianych przez Internetowy System Aktów Prawnych Kancelarii Sejmu RP. Przed rozpoczęciem korzystania niezbędne jest zapoznanie się z POMOCĄ oraz WPROWADZENIEM (poniżej).
  • Tekstów ujednoliconych (z naniesionymi zmianami na tekst aktu)
  • Interpretacji przepisów
     

AKTY PRAWNE UDOSTĘPNIANE PRZEZ ISAP

Za każdym razem, korzystając z Internetowego Systemu Aktów Prawnych należy sprawdzić aktualność aktu prawnego poprzez sprawdzenie aktów powiązanych, w tym aktów zmieniających.


TEKSTY UJEDNOLICONE

Komisja ds. Legislacji przy Krajowej Radzie Izby Architektów przygotowuje ujednolicone teksty aktów prawnych jako materiał pomocniczy, który nie stanowi oficjalnego źródła informacji prawnej. Korzystanie z załączonych plików ujednoliconych aktów prawnych odbywa się wyłącznie na własną odpowiedzialność i możliwe jest wyłącznie po zaakceptowaniu powyższych warunków. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy opierać się o materiały zamieszczone w ISAP, publikowane na stronach Sejmu RP.


INTERPRETACJE PRZEPISÓW

Zestaw dokumentów, stanowisk organów administracji państwowej i samorządowej, interpretacje przepisów oraz inną korespondencję, jaką architekci uzyskali w formie odpowiedzi na swoje wątpliwości. Redakcja kieruje się przekonaniem, że umieszczenie takich pism w Warsztacie pozwoli na rozeznanie się  specyfice problematyki prawnej, z rozwiązaniami której architekt mierzy się podczas swojej pracy. Wiemy też, że porównanie odpowiedzi różnych instytucji na te same pytania pozwoli wykazać ich wzajemną niespójność. Wiedza ta, poparta odpowiednim opracowaniem, pozwoli uzyskać mocny argument w przyszłych pracach legislacyjncych IARP. Dotyczy to szczególnie dialogu z instytucjami stanowiącymi prawo.

Liczymy na życzliwe przyjęcie tej inicjatywy i nadsyłanie na adres redakcji Portalu posiadanych przez Was dokumentów. Z oczywistych względów z pism należy usunąć wszelkie dane mogące zidentyfikować osobę lub adres opisanej sprawy.

SZKOLENIA - nagrania ze szkoleń, biblioteka szkoleń wraz z materiałami do pobrania według stale aktualizowanej listy. Sprawdź » Polskie Normy - zbiór Polskich Norm udostępnionych przez PKN na podstawie umowy podpisanej z KRIA Sprawdź » Klient Architekta – poradnik inwestora. Jak wyrazić swoje oczekiwania wobec architekta? Zobacz » Oprogramowanie – jaki program architektoniczny będzie dla Ciebie najlepszy? Sprawdź » ArchiLegis – newsletter legislacyjny Komisji ds. Legislacji IARP i Warsztatu Architekta. Czytaj » Mediateka – baza literatury, filmów, programów i blogów architektonicznych. Poznawaj »

News

 
BIM dla polskich architektów 2020-08-01

Od 1 sierpnia 2019 roku trwa program stworzony przez Izbę Architektów RP oraz ArCADiasoft Chudzik sp. j. „BIM dla polskich architektów”. Celem przedsięwzięcia jest rozpowszechnienie BIM-u wśród architektów poprzez udostępnienie narzędzi projektowych oraz szkoleń. Dzięki temu zrzeszeni w Izbie mogą używać tego specjalistycznego oprogramowania komercyjnie. W zamian wnoszą niewielkie zryczałtowane opłaty – tylko za zrealizowane i „sprzedane” projekty. 

Czytaj więcej...

B2B 2020-07-16

Redakcja Warsztatu Architekta uruchamia „tablicę ogłoszeń” z ofertami pracy.

Czytaj więcej...

Nowe szkolenie 2020-07-13

Zapraszamy do zapoznania się z nowym materiałem ze szkolenia „Przygotowanie inwestycji do pozwolenia na użytkowanie oraz odpowiedzialność zawodowa w budownictwie”, które 24 kwietnia br. odbyło się w siedzibie Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów RP. Więcej.  

Czytaj więcej...

Wyniki VII Edycji konkursu Programu Kształtowanie Przestrzeni 2020-06-02

Wyniki VII Edycji konkursu Programu Kształtowanie Przestrzeni Eko Przestrzeń Eko pomysł Eko ja, współorganizowanego przez IARP i Fundację Promocji Architektury SARP. Więcej.

Czytaj więcej...

Newsletter Szkoleniowy #2 2020-05-28

Mamy przyjemność przekazać Wam kolejne informacje o izbowych inicjatywach szkoleniowych, które wspomagają naszą pracę w okresie epidemii. Więcej.

Czytaj więcej...