Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie uczniów szkół podstawowych oraz szkół średnich z grup wiekowych 12-15 lat oraz 15-19 lat realizujących w roku szkolnym 2019/2020  program p.n. „Kształtowanie przestrzeni”.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z placówek dotychczas nie objętych programem.

W tym roku uczestnicy w zespołach 3-5 osobowych szukać będą pomysłu na ekologiczną przestrzeń lub proekologiczne działanie. Pomysł należy przedstawić na planszy o wymiarach 50x70 cm w dowolnej technice.

Termin składania prac upływa 19 maja 2020 r.

Na zwycięzców czekają architektoniczne nagrody rzeczowe. Najwyżej ocenione prace wywalczą nagrody pieniężne dla swojej szkoły lub placówki. Uroczysta gala wręczenia nagród w Warszawie przyniesie dodatkowe niespodzianki.

Od października 2019 rozpoczęły się zajęcia Kształtowania Przestrzeni. W semestrze zimowym roku szkolnego 2019/20 w Programie biorą udział placówki z 15 Województw.

Pierwszy cykl zajęć będzie zrealizowany do 30 listopada 2019.

Nabór na kolejne semestry wciąż trwa - zachęcamy do rejestracji (http://www.izbaarchitektow.pl/zgloszenie/).

 

Zakończyła się pierwsza edycja organizowanego przez Izbę Architektów RP programu edukacyjnego „Kształtowanie przestrzeni”.  Przez cały rok szkolny 2013/2014 blisko 1800 uczniów z 65 szkół ponadpodstawowych z całej Polski uczyło się podstawowych pojęć z zakresu architektury i urbanistyki.  W planach na najbliższe lata jest również uruchomienie specjalnego programu edukacji architektonicznej dla uczniów ze szkół podstawowych oraz przygotowanie warsztatów architektoniczno-urbanistycznych dla dorosłych, przeprowadzanych podczas szczególnie ważnych imprez architektonicznych oraz w blokach tematycznych dla radnych samorządowych.

 

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z Małgorzatą Gruszką i Dariuszem Śmiechowskim - koordynatorami programu edukacyjnego Izby Architektów RP pt. Kształtowanie przestrzeni.