Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie uczniów szkół podstawowych oraz szkół średnich z grup wiekowych 12-15 lat oraz 15-19 lat realizujących w roku szkolnym 2019/2020 program p.n. „Kształtowanie przestrzeni”.
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z placówek dotychczas nie objętych programem.
W tym roku uczestnicy w zespołach 3-5 osobowych szukać będą pomysłu na ekologiczną przestrzeń lub proekologiczne działanie. Pomysł należy przedstawić na planszy o wymiarach 50x70 cm w dowolnej technice.
Termin składania prac upływa 19 maja 2020 r.
Na zwycięzców czekają architektoniczne nagrody rzeczowe. Najwyżej ocenione prace wywalczą nagrody pieniężne dla swojej szkoły lub placówki. Uroczysta gala wręczenia nagród w Warszawie przyniesie dodatkowe niespodzianki.
Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu pomysłu pro-ekologicznego dotyczącego rozwiązań funkcjonalno-przestrzennych. Co zrobić, żeby nasza codzienność była bardziej eko? Pomysł może dotyczyć zachęcenia użytkowników do wyboru transportu publicznego, do ruchu pieszego, do segregowania odpadów, do zredukowania użycia plastiku, może być sposobem na pozyskanie i wykorzystanie energii z odnawialnych źródeł, na wykorzystanie zieleni w mieście….
Zdajemy się na waszą wyobraźnię i pomysły, nawet te najbardziej abstrakcyjne :)
FORMA PRACY:
- Praca konkursowa ma być wykonana w formie planszy formatu 50x70, technika dowolna.
KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE:
- uczniowie szkół podstawowych (kategoria wiekowa 12-15 lat)
- uczniowie szkół średnich (kategoria wiekowa 15-19 lat)
PULA NAGRÓD:
- 19.000 zł
TERMIN NADSYŁANIA PRAC:
Prace można nadsyłać do dnia 19 maja 2020 r. do godz. 16:00, a ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi podczas Uroczystej Gali, połączonej z prezentacją nagrodzonych i wyróżnionych prac konkursowych.
- Regulamin VII edycji konkursu
- Zał. 1 Zgłoszenie
- Zał. 2 Oświadczenie
- Zał. 3 Opis zadania konkursowego
- Zał. 4 Lista koordynatorów
Partnerem Programu jest firma Fakro, konkurs realizowany jest w oparciu o grant Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z funduszu edukacja kulturalna.
Konkurs objęty jest patronatem: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, Narodowego Centrum Kultury, Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) oraz Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Wspierania Budownictwa Zrównoważonego
Patronat medialny: ARCH, Z:A oraz Architektura Murator