Cykle TVP Kultura

  • „Forma i przestrzeń” – architektura współczesna stała się niezwykłym połączeniem sztuki i funkcjonalności, a architekci – artystami-wizjonerami. Cykl przedstawia sylwetki najwybitniejszych polskich architektów, relacje z wydarzeń i dyskusje na temat najnowszych trendów i stylów we współczesnej architekturze. Oglądaj.
  • „Blaski i wrzaski” – dizajn, architektura są ważne. Dlatego oswajamy ludzi z problematyką estetyki w przestrzeni publicznej, wyczulamy na przykłady piękna i brzydoty i uczymy kryteriów oceny architektury. Nie będzie tu mądrych wykładów czy uczonych dyskusji, tylko wciągające rozmowy. Oglądaj.

Cykle Domo+

  • „Architektura nowoczesnej Polski” – program przedstawia najciekawsze i najlepiej zaprojektowane budynki, które powstały w Polsce na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. O swoich dziełach opowiadają architekci, przybliżając widzom złożony proces projektowania nowych obiektów.
  • „Drapacze atakują!” – seria dokumentalna o polskich wieżowcach. Jakub Szczęsny pokazuje bloki z PRL-owskiej przeszłości, wieżowce zaprojektowane po '89 roku oraz właśnie budowane i planowane drapacze chmur.
  • „Stadiony atakują!” – seria dokumentalna pokazująca cztery nowe stadiony – w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i we Wrocławiu – na których rozegrane zostaną mecze Euro 2012. Po nowych arenach oprowadzi widzów architekt – Jakub Szczęsny.
  • Reportaże – archiwum reportaży zrealizowanych przez DOMO+ i pokazywanych na naszej antenie. Reportaże te dokumentują najważniejsze wystawy, wernisaże, festiwale i inne wydarzenia z dziedziny designu, architektury i projektowania wnętrz. Prezentują sylwetki utalentowanych twórców i animatorów kultury, najnowsze trendy i ciekawe miejsca.

Archiwum wykładów SARP Warszawaoglądaj.

Sztuka Architektury – ArchFilmFest – zbiór filmów o architekturze