Dane do boxa: Prawo budowlane po nowelizacji
Dane do boxa - prowadzący: architekt IARP Grzegorz Jachym
Dane do boxa - data: 09.09.2020

PRAWO BUDOWLANE PO NOWELIZACJI
NAJISTOTNIEJSZE ZMIANY DLA ARCHITEKTA

Opracowanie:
architekt IARP Grzegorz Jachym
członek Prezydium Krajowej Rady Izby Architektów
Koordynator Komisji prawa inwestycyjnego przy KRIA
Przewodniczący Podkomisji prawa budowlanego KRIA

Szkolenie dotyczy najistotniejszych zmian prawa wpływających na pracę architekta (i nie tylko) po wejściu w życie nowelizacji ustawy Prawo budowlane. W śród omawianych zagadnień znajdą się m.in. przepisy dot. odstępstw od przepisów techniczno-budowlanych, procedur dla obiektów niewymagających pozwolenia na budowę, nowego podziału projektu budowlanego, weryfikacji projektu przez organy, istotnych odstąpień od zatwierdzonych projektów, rozpoczęcia i zakończenia robót budowlanych oraz przepisów przejściowych do ustawy.

Po zakończonym szkoleniu będzie możliwość zadawania pytań mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pytania zostaną zebrane, a na ich podstawie będzie zarejestrowane kolejne szkolenie zawierające odpowiedzi na zadane pytania.
Po ukazaniu się rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego Krajowa Rada Izby Architektów przeprowadzi kolejne szkolenie, o którym poinformujemy z uprzedzeniem.

---

W ślad za szkoleniem z nowelizacji prawa budowlanego Krajowa Rada Izby Architektów RP przygotowała publikację "Poradnik Prawny Architekta, Prawo Budowlane,  najistotniejsze zmiany dla architekta" dotyczące zmian w prawie budowlanym jakie weszły w życie 19 września 2020 r.

Publikacja zawiera materiały ze szkolenia przygotowanego i poprowadzonego przez architekta IARP Grzegorza Jachyma, Członka Prezydium Krajowej Rady Izby Architektów, Koordynatora Komisji prawa inwestycyjnego przy KRIA, Przewodniczącego Podkomisji Prawa budowlanego KRIA.

Poradnik Prawny Architekta 

Publikacja omawia najistotniejsze zmiany prawa wpływające na pracę architekta (i nie tylko) po wejściu w życie nowelizacji ustawy Prawo budowlane. Wśród omawianych zagadnień znajdują się m.in. przepisy dot. odstępstw od przepisów techniczno-budowlanych, procedur dla obiektów niewymagających pozwolenia na budowę, nowego podziału projektu budowlanego, weryfikacji projektu przez organy, istotnych odstąpień od zatwierdzonych projektów, rozpoczęcia i zakończenia robót budowlanych oraz przepisów przejściowych do ustawy.