Zachęcamy do testowania – zasady kształtowania wycen.

Zasady kształtowania wycen są stałym tematem dyskusji i wątpliwości poruszanych przez architektów. Aby pomóc Koleżankom i Kolegom, członkom Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, w tym ważnym zagadnieniu, prezentujemy dostępne Regulaminy honorariów IARP oraz Kalkulator nakładów czasu pracy.

 

REGULAMIN HONORARIUM ARCHITEKTA OBIEKTY I ZESPOŁY ZABUDOWY

Regulamin należy rozpatrywać wraz ze Standardami Wykonywania Zawodu i Zakresem Usług Architekta przyjętymi uchwałą Krajowej Rady Izby Architektów w dniu 13 stycznia 2006.

Link: http://www.izbaarchitektow.pl/pokaz.php?id=200

 

REGULAMIN HONORARIUM ARCHITEKTA

Załącznik nr 1 do Uchwały nr 18 Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Izby Architektów w sprawie Regulaminu honorarium Architekta podjętej w Warszawie, w dniu 24 listopada 2002 roku.

Uwaga: Należy rozpatrywać w kontekście stanowiska Krajowej Rady Izby Architektów z dnia 19.12.2002r.

Link: http://www.izbaarchitektow.pl/pokaz.php?id=201

 

REGULAMIN STOSOWANIA TABEL OKREŚLAJĄCYCH WYSOKOŚĆ HONORARIUM ZA USŁUGI ŚWIADCZONE PRZEZ ARCHITEKTÓW ORAZ ZA UDZIELENIE LICENCJI NA KORZYSTANIE Z UTWORÓW OBJĘTYCH OCHRONĄ PRAWA AUTORSKIEGO

Załącznik nr 2 do Uchwały nr18 Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Izby Architektów w sprawie Regulaminu honorarium Architekta podjętej w Warszawie, w dniu 24 listopada 2002 roku

Link: http://www.izbaarchitektow.pl/pokaz.php?id=212

 

KALKULATOR

Zapraszamy do zapoznania się z aplikacją w trybie online, która została zaprezentowane przez Kolegów z Czeskiej Izby Architektów (Ceska Komora Architektu) na konferencji w Ustroniu w kwietniu 2016 r. Kalkulator pozwala na określenie nakładu czasowego („roboczogodzin”) potrzebnego na wykonanie zlecenia, w zależności od typu obiektu, skomplikowania i zakresu zadania projektowego. Ostateczna wycena oparta jest na indywidualnej stawce godzinowej

Link: https://www.cka.cz/cs/pro-architekty/kalkulacky

 

Poniżej krótka instrukcja obsługi:

Po wejściu na stronę przez Google Chrome, pojawia się „chmurka” z propozycją tłumaczenia. Chwilę po potwierdzeniu strona przejdzie na język polski.

Pierwszy z trzech, to kalkulator nakładów czasowych dla różnych typów obiektów - po dokonaniu wyboru i wykonaniu kolejnych kroków, otrzymujemy wynik w postaci ilości godzin potrzebnych na wykonanie pełnobranżowego projektu.

Następnie do otrzymanego wyniku należy podłożyć stawkę godzinową, jaką stosujemy w biurze aby otrzymać wynik w postaci ceny projektu.


Zachęcamy Koleżanki i Kolegów do testowania.

Wszelkie Wasze uwagi są bardzo pożądane i cenne.

Prosimy przesyłać je na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie maila prosimy wpisać:
ZWWZ HONORARIA I KALKULATOR

 

arch. Piotr Chuchacz
Koordynator Zespołu Warunków Wykonywania Zawodu
przy Radzie Małopolskiej Okręgowej IARP