Dane do boxa: Zrównoważone budownictwo 1/2
Dane do boxa - prowadzący: Dorota Bartosz
Dane do boxa - data: 17.06.2021

 

https://www.warsztatarchitekta.pl/images/szkolenia/17.06.21%20szkolenie%20IARP%20II%20Dorota%20Bartosz%20PLGBC.pdf

 

Certyfikat ZIELONY DOM – obszary i punkty: Chcę wybudować certyfikowany Zielony Dom – PLGBC

Szkolenia Audytor Certyfikatu ZIELONY DOM: Chcę zostać Audytorem – PLGBC

 

Materiału uzupełniające:

Mapa-drogowa-dekarbonizacji-2050.pdf (plgbc.org.pl)
Certyfikacja-zielonych-budynkow-2021.pdf (plgbc.org.pl)
Starting-a-Renovation-Wave-BUILD-UPON2.pdf (plgbc.org.pl)
KOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW JEDNORODZINYCH (plgbc.org.pl)
EeMAP-Tworzenie-energooszczednej-hipoteki-dla-Europy.pdf (plgbc.org.pl)
EeMAP_Energooszczedna-hipoteka-dla-Europy_PL.pdf (plgbc.org.pl)
Implementing-nZEB-in-PL.pdf (plgbc.org.pl)

 

 Zrównoważone budownictwo mieszkaniowe 1/2 (2,5h):
1. Gospodarowanie wodą
2. Zdrowie i komfort użytkownika
3. Optymalizacja zużycia energii


Prowadzącym szkolenie są specjaliści Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council), które jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje misję radykalnej poprawy projektowania, budowania i użytkowania budynków w Polsce tak, aby zrównoważone budownictwo stało się normą.
Jako organizacja członkowska, jest zjednoczonym głosem obecnych i przyszłych liderów branży green building. Dąży do przeprowadzenia znaczącej transformacji środowiska budowlanego, aby uczynić je zdrowym i zrównoważonym. To odpowiedź na zmiany klimatyczne i dbałość o planetę.
PLGBC stanowi część globalnej społeczności ponad 70 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.

TRENER
dr inż. Dorota Bartosz, ekspertka PLGBC
Doktor inż. z ponad 20 letnim doświadczeniem dydaktycznym i naukowo-badawczym zdobytym na Politechnice Śląskiej w Katedrze Ogrzewnica, Wentylacji i Techniki Odpylania. Dydaktycznie związana z tematyką ochrony cieplnej budynków, systemów wentylacji i klimatyzacji, przepływu ciepła, procesów ogrzewania oraz diagnostyki energetycznej w budownictwie. Wykładowczyni kilkudziesięciu edycji studiów podyplomowych: Audyting energetyczny w budownictwie na potrzeby termomodernizacji oraz oceny energetycznej budynków. W ramach pracy naukowej realizowała projekty badawcze wykorzystujące dynamiczne modelowanie procesów cieplnych oraz rzeczywistych przepływów powietrza zachodzących w budynkach. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych. Wykonawca projektu strategicznego pt: „Zintegrowany system zmniejszenia eksploatacyjnej energochłonności budynków”, w tym autorka metodyki wyznaczania charakterystyki energetycznej w oparciu o krótkoterminowe pomiary in-situ. Audytor energetyczny w zakresie budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Członek Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Ekspert w zakresie prawidłowego podziału kosztów ogrzewania w budynkach wielorodzinnych oraz ich poprawnej diagnostyki energetycznej.