Eko-Przestrzeń, Eko-Pomysł, Eko-Ja (2020)

Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu pomysłu pro-ekologicznego dotyczącego rozwiązań funkcjonalno-przestrzennych. Co zrobić, żeby nasza codzienność była bardziej eko? Pomysł może dotyczyć zachęcenia użytkowników do wyboru transportu publicznego, do ruchu pieszego, do segregowania odpadów, do zredukowania użycia plastiku, może być sposobem na pozyskanie i wykorzystanie energii z odnawialnych źródeł, na wykorzystanie zieleni w mieście….

Zdajemy się na waszą wyobraźnię i pomysły, nawet te najbardziej abstrakcyjne :)

 

Wyniki VII Edycji konkursu Programu Kształtowanie Przestrzeni Eko Przestrzeń Eko pomysł Eko ja, współorganizowanego przez IARP i Fundację Promocji Architektury SARP.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie uczniów szkół podstawowych oraz szkół średnich z grup wiekowych 12-15 lat oraz 15-19 lat realizujących w roku szkolnym 2019/2020  program p.n. „Kształtowanie przestrzeni”.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z placówek dotychczas nie objętych programem.

W tym roku uczestnicy w zespołach 3-5 osobowych szukać będą pomysłu na ekologiczną przestrzeń lub proekologiczne działanie. Pomysł należy przedstawić na planszy o wymiarach 50x70 cm w dowolnej technice.

Termin składania prac upływa 19 maja 2020 r.

Na zwycięzców czekają architektoniczne nagrody rzeczowe. Najwyżej ocenione prace wywalczą nagrody pieniężne dla swojej szkoły lub placówki. Uroczysta gala wręczenia nagród w Warszawie przyniesie dodatkowe niespodzianki.